Recenze

“I proto bych se nebála knihu pojmout jako součást přípravy před jakýmkoliv delším během, protože je praktickými informace a radami opravdu nabitá. A byť nebyla cílena jako rádce pro běžce, tak se na ni dá i takto nahlížet a najít v ní inspiraci pro život v běhu i pro život samotný.”

Jitka Povalová, Generace 21
(celý text)

“Orálkův Můj dlouhý běh může směle konkurovat velkým běžeckým titulům a mimo jiné vyvrací i mýty o Tarahumarech z Born to Run, které jejich autor udělal v zájmu prodejnosti mnohem tajemnějšími a nedostupnějšími, než ve skutečnosti jsou. ”

Jitka Jeníková, týdeník Euro

“Na více než dvou set stránkách se ponoříte do dětského snu, který si Orálek, narozen v roce 1970, stále žije. Běhá, protože to má rád. Bolest, euforie, shánění peněz na cesty. A to vše pro radost, pocit z běhu. Jenže nevíte, jestli se toho pocitu dočkáte, nabažíte nebo tělo padne vysílením. Postupně se vás dotkne Spartathlon, Údolí smrti, Měděný kaňon a další vytrvalecké příběhy, které tento běžec okusil. ”

Libor Kalous, Sport.cz
(celý text)

“Marně přemýšlím, proč jsem tuhle obyčejnou knížku tak zhltnul, když nejsem ani běžec, ani nepatřím mezi ultras, a sportovních biografií doma opravdu mnoho nenajdu. Hlavním důvodem je bezpochyby Dan samotný. Je prostě sympaťák a navíc mu to zapaluje, takže jeho postřehy jsou jemné a přitom jdou k podstatě věci.”

Petr Kamberský, Rungo.cz
(celý text)

“Knihu Dana Orálka a Luboše Brabce Můj dlouhý běh byste si rozhodně měli přečíst. Jednak je to to nejlepší, co o běhání v Česku kdy vyšlo. Jednak je to srovnatelné se vším dobrým ze světa, co u nás kdy bylo přeloženo.”

Radek Narovec, Behej.com
(celý text)

“Knížka je psaná lehkou rukou, čtivě, vtipně a zajímavě… Dan nemá problém přiznat, že některé věci mu nešly, že někde selhal, že se něco nepovedlo… Rekapituluje svou běžeckou kariéru bez klišé a daří se mu téměř nemožné. Píše o běhání jinak než všichni ostatní.”

blogerka Jitka
(celý text)

“Ze spojení Orálkových nesentimentálních vzpomínek a Brabcova svěžího stylu a citu pro ironii vzniklo dílko, které zřejmě nemá v žánru české sportovní biografie obdoby. Totiž, psát o člověku, který běhá každý den 40 kilometrů, a nedělat z něj proto hrdinu (nebo blázna) není zrovna jednoduché.”

Milan Janoušek, Běhej srdcem
(celý text)